Karmy dla małych kotów

Jest 42 produktów.

Aktywne filtry

Karmy dla małych kotów

Odpowiednie żywienie małego kotka jest bardzo ważne. Dobrym wyborem będą karmy dla małych kotów, które sprawią, że Twoje urocze maleństwo wyrośnie na zdrowego dorosłego osobnika. Prawidłowe karmienie jest w dużej mierze podstawą zdrowia. Przez pierwsze cztery tygodnie kociak pije tylko mleko matki. Po tym czasie stopniowo przechodzi na karmę dla kociąt i jest całkowicie odstawiany od matki po około ośmiu tygodniach. Nasuwa się więc pytanie, jaka karma dla małego kota będzie najlepsza?

Czym różnią się potrzeby żywieniowe kociąt od potrzeb żywieniowych dorosłych kotów?

Waga kociaka może się podwoić, a nawet potroić w ciągu pierwszych kilku tygodni życia. Aby wesprzeć ten gwałtowny wzrost, a co za tym idzie także wysoki poziom aktywności, przyda się karma dla kota małego. 

Wysokie potrzeby energetyczne utrudniają kociętom uzyskanie wystarczającej ilości kalorii w jednym posiłku. Tak więc większość kociąt chce jeść co najmniej trzy lub cztery posiłki dziennie. Zapotrzebowanie kociąt na tłuszcz, niektóre kwasy tłuszczowe i większość witamin jest takie samo jak w przypadku dorosłych kotów. Ale małe kotki mają większe zapotrzebowanie na białko, aminokwasy i minerały, a także na niektóre witaminy. Dlatego przyda Ci się specjalna karma dla małych kociąt do 1 roku życia opracowana z myślą o ich wyjątkowe potrzebach. Karma dla malutkich kotków powinna dostarczać im wszelkie niezbędne składniki, dzięki którym maluchy będą rosły w siłę. 

W sklepie internetowym u Azora dostępna jest najlepsza karma dla małego kota w atrakcyjnej cenie. Dobierz ją zgodnie z wiekiem, aktywnością fizyczną i rasą Twojego kociaka. Dobrze zbilansowane jedzenie dla małego kota to podstawa prawidłowego rozwoju. Nie zapomnij o zapewnianiu dużej ilości świeżej wody – to klucz do utrzymania kotów w każdym wieku w zdrowiu.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Najlepsza karma dla małych, młodych kotów to nie wszystko, co znajdziesz w ofercie u Azora. Nasz sklep posiada w ofercie wszystko dla psa i kota, w tym karmy dla kota najlepszych marek. To sprawdzone produkty, które są uporządkowane w wygodny sposób na stronie internetowej: karmy dla kota według rodzaju lub karmy dla kota według wieku. Znajdziesz tu zarówno mokre karmy dla kota, jak i suche karmy dla kota. Co więcej, oferujemy również akcesoria dla kota, takie jak materacyki i kocyki tylko w korzystnej cenie, a także zdrowe przysmaki dla kota. Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!