Karma dla kota - podział wg wieku

Jest 46 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla kota - podział wg wieku

Mając kociego przyjaciela musisz wziąć pod uwagę, jak odpowiednio go karmić. Inaczej karmisz kociaka, inaczej kota dorosłego, a inaczej kociego seniora. Dlaczego tak jest? Otóż tak jak u człowieka, tak i u kota każdy etap życia wiąże się z różnym zapotrzebowaniem na wartości odżywcze. 

Przez pierwsze tygodnie życia, kociak będzie pił mleko matki. W wieku około 4 tygodni możesz zacząć dodawać do jego diety mokre karmy, ale bardzo powoli. Począwszy od około 6 lub 7 tygodni, większość kociąt jest gotowa do przejścia na całkowicie na dietę bez mleczną. Wybierając taką karmę zwróć uwagę szczególnie, czy nie posiada zbóż, nie ma konserwantów i sztucznych barwników oraz innych substancji szkodzących mu. Natomiast ważne jest również, aby była konkretnie przeznaczona dla małych kociaków, ponieważ zawiera ona wyższy procent białka i tłuszczu, co pomaga im rosnąć i utrzymywać zdrowie. 

Kot z biegiem czasu dorasta i jego żywienie się ponownie zmienia. Dorosłe osobniki, mają do wyboru więcej rodzai karmy dla kotów. Jest to zarówno sucha, jak i mokra karma. Także na rynku dostępne są karmy przeznaczone dla kotów, które chorują lub też takich, które przeszły zabieg sterylizacji. Wysterylizowane lub wykastrowane koty są bardziej podatne na otyłość, dlatego, dobrze jest dobrać karmę zgodnie z ich potrzebami. Od czasu do czasu rozpieszczaj swojego kota smaczną i zdrową ucztą, dokładając mu przekąski. Na pewno Ci za to podziękuje. 

Na etapie seniora już tworzy się problem z jedzeniem. Koty wówczas są mało aktywne, a ich metabolizm spowalnia. Zmniejszona aktywność oznacza również, że potrzebują mniej energii. Więc karmę którą wybierzesz powinna zawiera mniej tłuszczu. Starzejące się koty mogą mieć więcej problemów zdrowotnych. Na przykład, przy problemach z zębami będą cieszyć się mokrą karmą, ponieważ jest ona miękka i łatwiejsza do pogryzienia. Również uważaj na zawartość fosforu, ponieważ z wiekiem nerki nie pracują tak dobrze jak wcześniej i nie wydalają już takich ilości fosforu co kiedyś. No i oczywiście białko, które jest budulcem mięśniowym. Nie pozwól żeby masa mięśniowa uległa zmniejszeniu.

Już widzisz, że każdy etap życia rządzi się swoimi prawami żywieniowymi. Dlatego wybieraj mądrze karmę i dbaj o zdrowie puszystego przyjaciela jak tylko możesz. 

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kotków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!