Mokra karma dla Kota po sterylizacji

Jest 9 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla kotów sterylizowanych

Czy zauważyłeś zwiększoną masę ciała u swoich kotów po sterylizacji lub kastracji? Jeśli tak, to zadbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę i zastanów się, jak zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Czym jest ten zabieg? Kastracja to chirurgiczne usunięcie jajników, jajowodów i macicy u samic oraz usunięcie jąder u mężczyzn. Sterylizacja polega na ligatingu jajowodów lub wad naczyń bez chirurgicznego usuwania gonad i ich przydatków.

Dlaczego prawidłowe odżywianie sterylizowanych kotów jest tak ważne?

Typowym problemem u zwierząt po tym zabiegu jest nadwaga i otyłość. Co może prowadzić do cukrzycy i innych powikłań metabolicznych, chorób dolnych dróg moczowych, układu kostno-stawowego, krążenia itp. Przyrost masy ciała u sterylizowanych kotów wynikający z braku ograniczenia kalorii w diecie i dotyczy nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w organizmie. Utrzymanie wówczas prawidłowej masy ciała po sterylizacji jest możliwe dzięki odpowiedniej diecie i wzmożonemu wytężeniu aktywności fizycznej. Niestety ten drugi punkt jest trudny do osiągnięcia po zabiegu i tylko niewielki procent kotów zachowuje właściwą aktywność przed sterylizacją.

Jak często karmić takiego kota?

Kot powinien być karmiony jak zwykle, z takim jednym wyjątkiem, że karma powinna mieć mniej kalorii. Najważniejszą rzeczą jest zmniejszenie liczby kalorii spożywanych przez kota w diecie. Jednak wraz ze wzrostem apetytu po sterylizacji, karmienie standardową komercyjną karmą, jaką nasz kot zjadł przed operacją, może nie wystarczyć, aby kot poczuł się pełny. Niezaspokojony głód powoduje znaczny dyskomfort i może prowadzić do szeregu nieprawidłowych zachowań, a nawet zaburzeń zachowania. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie produktu dedykowanego sterylizowanym kotom, takiej która posiada obniżoną kaloryczność i zawartość tłuszczu, z jedoczesnym podwyższonym białkiem i w razie potrzeby błonnikiem. 

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kotków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!