Mokra karma dla Kota po sterylizacji

Jest 9 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla kotów sterylizowanych

Mokra karma dla kota po sterylizacji to rozwiązanie dla pupila, który zwiększył masę ciała po zabiegu kastracji lub sterylizacji. Warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i zastanowić się, jak zwiększyć aktywność fizyczną kociaka. Oferowana przez nas karma mokra dla kota po sterylizacji to doskonałe rozwiązanie!

Dlaczego prawidłowe odżywianie sterylizowanych kotów jest tak ważne?

Typowym problemem u zwierząt po zabiegu sterylizacji lub kastracji jest nadwaga i otyłość. Może to prowadzić do cukrzycy i innych powikłań metabolicznych, chorób dolnych dróg moczowych, układu kostno-stawowego, krążenia itp. Przyrost masy ciała u sterylizowanych kotów wynika z braku ograniczenia kalorii w diecie i dotyczy nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w organizmie. Wówczas utrzymanie prawidłowej masy ciała jest możliwe dzięki odpowiedniej diecie i wzmożonemu wytężeniu aktywności fizycznej. Niestety ten drugi punkt jest trudny do osiągnięcia po zabiegu i tylko niewielki procent kotów zachowuje właściwą aktywność przed sterylizacją. Dlatego mokra karma dla kotów sterylizowanych będzie strzałem w dziesiątkę!

Jak często karmić kota po sterylizacji?

Kot powinien być karmiony jak zwykle, z takim jednym wyjątkiem, że karma powinna mieć mniej kalorii. Najważniejszą rzeczą jest zmniejszenie liczby kalorii spożywanych przez kota w diecie. Jednak wraz ze wzrostem apetytu po sterylizacji, karmienie standardową komercyjną karmą, jaką nasz kot zjadł przed operacją, może nie wystarczyć, aby kot poczuł się pełny. Niezaspokojony głód powoduje znaczny dyskomfort i może prowadzić do szeregu nieprawidłowych zachowań, a nawet zaburzeń zachowania. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie produktu dedykowanego sterylizowanym kotom, takiego, który posiada obniżoną kaloryczność i zawartość tłuszczu, z jednoczesnym podwyższonym białkiem i w razie potrzeby błonnikiem. Właśnie takim produktem jest karma mokra dla kotów sterylizowanych. 

W naszym sklepie online dostępna jest najlepsza karma mokra dla kota po sterylizacji dla Twojego pupila! Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu uAzora.

Dlaczego warto kupować akurat uAzora? 

Nasz sklep posiada wszystko dla psa i kota, w tym różnego rodzaju karmy dla kota np. mokre karmy dla kota, suche karmy dla kota, a także przysmaki dla kota. A to wszystko od sprawdzonych i najlepszych marek! W ofercie posiadamy również karmy dla kota według rodzaju oraz karmy dla kota według wieku, dzięki czemu z łatwością znajdziesz interesujący Cię produkt. Oprócz karm, w ofercie dostępne są również akcesoria dla kota, przeznaczone właśnie dla pupili w korzystnej cenie. Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!