Karmy dla dużych psów

Jest 95 produktów.

Aktywne filtry

Karmy dla dużych psów

Karmy dla dużych psów wymagają szerokiej gamy składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju psiaka. Dlatego karmienie kompletną i zbilansowaną karmą jest niezawodnym oraz wygodnym wyborem dla większości właścicieli. Komercyjne karmy dla psów obejmują mięso, warzywa i owoce, aby spełnić standardy żywieniowe. Wysokiej jakości karma dla psów dużych ras łączy w sobie źródła białka, błonnika, węglowodanów, witamin i minerałów w sposób, który jest łatwo trawiony przez psy, aby upewnić się, że pies otrzymuje to, czego potrzebuje każdego dnia. Bez względu na to, czy potrzebna Ci jest karma dla dużych ras czy dla ras olbrzymich – u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Idealna karma dla szczeniąt dużych ras

W przeważającej części żywienie dużych psów jest podobne do żywienia małych i średnich psów, z kilkoma ważnymi wyjątkami. Szczenięta dużych ras wymagają specjalnej diety, aby uniknąć pewnych zagrożeń dla zdrowia, a dorosłe psy dużych ras wymagają starannego monitorowania pod kątem objawów chorób ortopedycznych, otyłości i wzdęć. Wszystkie te choroby są pod silnym wpływem odżywiania. Szczenięta dużych ras wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o czas posiłku. Duże i gigantyczne szczenięta rosną szybko i rosną dłużej niż mniejsze psy, dlatego potrzebna jest specjalna karma dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich. To przyspieszone tempo wzrostu oznacza, że szczenięta dużych ras są bardzo wrażliwe na spożycie składników odżywczych i kalorii – brak równowagi, niedobory i nadmiary negatywnie wpływają na ich zdrowie. Zbyt szybki wzrost nie jest bezpieczny dla szczeniąt dużych ras. Może on spowodować rozwojową chorobą ortopedyczną, która obejmuje szereg schorzeń.

Chociaż kuszące jest myślenie, że szczenięta dużych ras potrzebują więcej wapnia i fosforu, to nie jest to do końca prawdą. Ograniczenie spożycia wapnia, fosforu i witaminy D pomaga zmniejszyć ryzyko uszkodzeń kostnych u szczeniąt, a ograniczenie liczby kalorii w ich pożywieniu pomaga spowolnić tempo wzrostu. Dobrze, aby wybrana karma dla szczeniaka dużej rasy była dostosowana do jego wyjątkowych potrzeb.

Odpowiednia karma dla psów ras olbrzymich w różnym wieku

Gdy twój szczeniak dużej rasy osiągnie dorosłość, nadszedł czas, aby znaleźć kolejną karmę. Na początek sprawdzi się karma dla psów ras olbrzymich junior, czyli karma dla młodych psów dużych ras. Trzeba wiedzieć, że psy dużych i gigantycznych ras są bardziej podatne na rozwój zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i ortopedycznego, takich jak dysplazja stawu biodrowego, czy zapalenie stawów. Choroby te są związane z nadmiernym wzrostem, czynnikami dziedzicznymi, ćwiczeniami i odżywianiem. Jako właściciel niewiele możesz zrobić z czynnikami dziedzicznymi, oprócz wyboru szczeniaka od odpowiedzialnego hodowcy i hodowli tylko zdrowych psów, ale masz kontrolę nad tempem wzrostu, ćwiczeniami i odżywianiem. Gdy pies jest dorosły, do ciebie należy monitorowanie diety i ćwiczeń, aby utrzymał zdrową wagę. Dobra karma dla psów dużych ras z odpowiednią równowagą składników odżywczych dla psów dużych ras pomaga zapobiegać rozpadowi stawów, mięśni i kości. Wiele formuł dla dorosłych dużych ras zawiera suplement glukozaminy do stawów w celu dalszej poprawy zdrowia fizycznego.

Seniorzy natomiast nie potrzebują zupełnie innych karm. I ta karma, którą podajesz dorosłemu psu, może pasować również seniorowi. Formuły dla dorosłych i inne karmy na etapie jego życia mogą być odpowiednimi pokarmami i dla starszych psów. Starsze psy często rozwijają inne problemy zdrowotne, które wymagają opieki weterynaryjnej. Więc trzeba ostrożnie się do nich odnosić.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora?

Nasz sklep posiada wszystko dla psa i kota, czego potrzebuje Twój pupil. Oferujemy karmy dla psa wyłącznie od sprawdzonych marek, dzięki czemu zaspokoisz potrzeby nawet najbardziej wymagającego zwierzaka. Wśród nich znajduje się m.in.: karma dla dorosłego psa, karma dla starego psa czy karmy dla średnich psów. Oprócz tego, znajdziesz tu również przysmaki dla psa i przydatne akcesoria dla psów. Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!