Karmy dla dużych psów

Jest 81 produktów.

Aktywne filtry

Karmy dla dużych psów

Psy wymagają szerokiej gamy składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, dlatego karmienie kompletną i zbilansowaną karmą jest najbardziej niezawodnym i wygodnym wyborem dla większości właścicieli. Komercyjne karmy dla psów obejmują mięso, zboża, warzywa i owoce, aby spełnić standardy żywieniowe. Wysokiej jakości karma dla psów łączy w sobie źródła białka, błonnika, węglowodanów, witamin i minerałów w sposób, który jest łatwo trawiony przez psy, aby upewnić się, że pies otrzymuje to, czego potrzebuje każdego dnia.

W przeważającej części żywienie dużych psów jest podobne do żywienia małych i średnich psów, z kilkoma ważnymi wyjątkami. Szczenięta dużych ras wymagają specjalnej diety, aby uniknąć pewnych zagrożeń dla zdrowia, a dorosłe psy dużych ras wymagają starannego monitorowania pod kątem objawów chorób ortopedycznych, otyłości i wzdęć. Wszystkie te choroby są pod silnym wpływem odżywiania. Szczenięta dużych ras wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o czas posiłku. Duże i gigantyczne szczenięta rosną szybko i rosną dłużej niż mniejsze psy. To przyspieszone tempo wzrostu oznacza, że szczenięta dużych ras są bardzo wrażliwe na spożycie składników odżywczych i kalorii - brak równowagi, niedobory i nadmiary negatywnie wpływają na ich zdrowie. Zbyt szybki wzrost nie jest bezpieczny dla szczeniąt dużych ras. Może on spowodować rozwojową chorobą ortopedyczną, która obejmuje szereg schorzeń. Chociaż kuszące jest myślenie, że szczenięta dużych ras potrzebują więcej wapnia i fosforu, co nie jest do końca prawdą. Ograniczenie spożycia wapnia, fosforu i witaminy D pomaga zmniejszyć ryzyko uszkodzeń kostnych u szczeniąt, a ograniczenie liczby kalorii w ich pożywieniu pomaga spowolnić tempo wzrostu. 

Gdy twój szczeniak dużej rasy osiągnie dorosłość, nadszedł czas, aby znaleźć kolejną karmę. Psy dużych i gigantycznych ras są bardziej podatne na rozwój zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i ortopedycznego, takich jak dysplazja stawu biodrowego, czy zapalenie stawów. Choroby te są związane z nadmiernym wzrostem, czynnikami dziedzicznymi, ćwiczeniami i odżywianiem. Jako właściciel niewiele możesz zrobić z czynnikami dziedzicznymi, oprócz wyboru szczeniaka od odpowiedzialnego hodowcy i hodowli tylko zdrowych psów, ale ma kontrolę nad tempem wzrostu, ćwiczeniami i odżywianiem. Gdy jest dorosły, do ciebie należy monitorowanie diety i ćwiczeń, aby utrzymał zdrową wagę. Dobrej jakości dieta z odpowiednią równowagą składników odżywczych dla psów dużych ras pomaga zapobiegać rozpadowi stawów, mięśni i kości. Wiele formuł dla dorosłych dużych ras zawiera suplement glukozaminy do stawów w celu dalszej poprawy zdrowia fizycznego.

Seniorzy natomiast nie potrzebują zupełnie innych karm. I ta karma, którą podajesz dorosłemu psu, może pasować również seniorowi. Formuły dla dorosłych i inne karmy na etapie jego życia mogą być odpowiednimi pokarmami i dla starszych psów. Starsze psy często rozwijają inne problemy zdrowotne, które wymagają opieki weterynaryjnej. Więc trzeba ostrożnie się do nich odnosić.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających piesków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!