Karma dla średnich psów

Jest 92 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla średnich psów

Jaka jest pierwsza rzecz, która pojawia się w twojej głowie, gdy myślisz o psie średniej rasy? To prawdopodobnie nieograniczona energia, prawda?

Ci nie tak mali, a jednak nie tak wielcy, nasi przyjaciele są bardzo ruchliwi. Możesz zatem założyć, że aby utrzymać siłę, a także ich energiczny styl życia, potrzebne jest poważne odżywianie wysokiej jakości. Kaloryczna, wysokobiałkowa żywność, która zawiera składniki wspierające nie tylko energię, ale także zdrowie kości, stawów, skóry, sierści i wzroku.

W zależności od rasy musisz wiedzieć jakie powinny być dawki pokarmu oraz co jaki czas należy mu go podać. Nie zapomnij jednak o innych czynnikach takich jak poziomie nawodnienia, aktywności fizycznej, ogólnym stanie zdrowia, wadze, chorobach i innych wcześniej istniejących warunkach.

Dobranie dobrej karmy, która zaspokoi jego zapotrzebowanie jest nie lada wyzwaniem dla właściciela, ponieważ średniej wielkości psy rozwijają się szybko.

Karmienie szczeniąt ras średnich od momentu odstawienia od mleka mamy do około 4 miesięcy powinieneś karmić je 2 do 3 posiłków dziennie. Po 4 miesiącach, dwa razy dziennie w regularnym harmonogramie. Badania wykazały, że szczenięta potrzebują nawet dwa razy więcej energii niż dorosłe psy. Nakarm szczeniaka jedynie dobrej jakości karmą o małej wielkości chrupek, przyjazną dla małego żołądka, o kompletnej i zbilansowanej diecie, która zawiera składniki odżywcze, dające mu energię i wysokiej jakości białko pochodzenia zwierzęcego. Nie zapomnij, że ważnymi makroelementami w prawidłowym jego rozwoju to wapń, żelazo, tłuszcz i fosfor, aby wspomóc rozwój mięśni, kości, stawów i innych tkanek.

Psy dorosłe średnich ras wymagają natomiast większe dawki karmy dostosowanej do jego wagi oraz częściej tych posiłków. Należy jednak pamiętać o stopniowym przejściu z jednej karmy n drugą stosując przez kilka dni 30% pokarmu dla dorosłych i 70% karmy dla szczeniąt, a następnie stopniowo zwiększaj pokarm dla dorosłych, aż będzie to 100% posiłku. Przestrzeganie zasad na etykiecie żywności jest tym, co powinieneś zrobić, ale pamiętaj aby monitorować poziomy aktywności swoich psów i dostosowywać się do nich. Nie chcesz przekarmiać leniwego psa i przybrać na wadze, podobnie nie chcesz nie dokarmiać aktywnego.

Dla psich seniorów z kolei karmy są już inne. Wraz ze zmianami fizjologicznymi, które przychodzą wraz z wiekiem, pojawia się również spadek poziomu aktywności i tempa metabolizmu. Starsze rasy średnie potrzebują średnio o 20% mniej kalorii niż dorosłe. Pomóż starzejącemu się psu przejść przez złote lata dzięki ulepszonemu odżywianiu, które jest lekkostrawne. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą lub weterynarzem. Odpowiednia karma dla tego wieku powinna mieć niezbędne składniki odżywcze. Musi być bogata w witaminy oleje rybne, przeciwutleniacze, wysokiej jakości białka, wysokiej jakości źródła błonnika, zdrowe ziarna. Jednak należy zwrócić uwagę, aby posiadał obniżony poziom tłuszczu, L-karnityne, średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe i specjalne mieszanki węglowodanów w celu utrzymania poziomu energii przy jednoczesnym utrzymaniu tłuszczu.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających piesków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!