Karma dla średnich psów

Jest 130 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla średnich psów

Interesuje Cię karma dla średnich psów, która idealnie odpowie na potrzeby Twojego ruchliwego pupila? Jesteś w dobrym miejscu. Ci nie tak mali, a jednak nie tak wielcy, przyjaciele są bardzo ruchliwi. Możesz zatem założyć, że aby utrzymać siłę, a także ich energiczny styl życia, potrzebne jest poważne odżywianie wysokiej jakości. Kaloryczna, wysokobiałkowa żywność, która zawiera składniki wspierające nie tylko energię, ale także zdrowie kości, stawów, skóry, sierści i wzroku.

W zależności od rasy musisz wiedzieć, jakie powinny być dawki pokarmu oraz co jaki czas należy mu go podać. Nie zapomnij jednak o innych czynnikach takich jak poziomie nawodnienia, aktywności fizycznej, ogólnym stanie zdrowia, wadze, chorobach i innych wcześniej istniejących warunkach.

Dobranie dobrej karmy, która zaspokoi zapotrzebowanie psiaka jest nie lada wyzwaniem dla właściciela, ponieważ średniej wielkości psy rozwijają się szybko.

Najlepsza karma dla szczeniąt ras średnich

Karmienie szczeniąt ras średnich od momentu odstawienia od mleka mamy do około 4 miesięcy powinieneś karmić je 2 do 3 posiłków dziennie. Po 4 miesiącach, dwa razy dziennie w regularnym harmonogramie. Badania wykazały, że szczenięta potrzebują nawet dwa razy więcej energii niż dorosłe psy. Karma dla szczeniąt ras średnich powinna być więc wysokiej jakości i mieć niewielką wielkość chrupek. Musi być też przyjazna dla małego żołądka i zawierać składniki odżywcze, dające psiakowi energię i wysokiej jakości białko pochodzenia zwierzęcego. Nie zapomnij, że ważnymi makroelementami w prawidłowym jego rozwoju to wapń, żelazo, tłuszcz i fosfor, aby wspomóc rozwój mięśni, kości, stawów i innych tkanek. Zwróć więc uwagę, czy wybrana sucha karma dla szczeniąt ras średnich jest dostosowana do ich wyjątkowych potrzeb.

Sucha karma dla średnich psów w każdym wieku

Psy dorosłe średnich ras wymagają natomiast większej dawki karmy dostosowanej do jego wagi oraz częściej tych posiłków. Należy jednak pamiętać o stopniowym przejściu z jednej karmy na drugą, stosując przez kilka dni 30% pokarmu dla dorosłych i 70% karmy dla szczeniąt, a następnie stopniowo zwiększaj pokarm dla dorosłych, aż będzie to 100% posiłku. Przestrzeganie zasad na etykiecie żywności jest tym, co powinieneś zrobić, ale pamiętaj aby monitorować poziomy aktywności swoich psów i dostosowywać się do nich. Nie chcesz przekarmiać leniwego psa i przybrać na wadze, podobnie nie chcesz nie dokarmiać aktywnego.

Dla psich seniorów z kolei karmy są już inne. Wraz ze zmianami fizjologicznymi, które przychodzą wraz z wiekiem, pojawia się również spadek poziomu aktywności i tempa metabolizmu. Starsze rasy potrzebują średnio o 20% mniej kalorii niż dorosłe. Pomóż starzejącemu się psu przejść przez złote lata dzięki ulepszonemu odżywianiu, które jest lekkostrawne. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą lub weterynarzem. Odpowiednia karma dla tego wieku powinna mieć niezbędne składniki odżywcze. Musi być bogata w witaminy oleje rybne, przeciwutleniacze, wysokiej jakości białka, wysokiej jakości źródła błonnika, zdrowe ziarna. Jednak należy zwrócić uwagę, aby posiadał obniżony poziom tłuszczu, L-karnitynę, średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe i specjalne mieszanki węglowodanów w celu utrzymania poziomu energii przy jednoczesnym utrzymaniu tłuszczu.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora?

Nasz sklep posiada wszystko dla psa i kota, czego potrzebuje Twój pupil. Oferujemy karmy dla psa wyłącznie od sprawdzonych marek, dzięki czemu zaspokoisz potrzeby nawet najbardziej wymagającego zwierzaka. Wśród nich znajduje się m.in.: karma dla dorosłego psa, karma dla starego psa czy karmy dla dużych psów. Oprócz tego, znajdziesz tu również przysmaki dla psa i przydatne akcesoria dla psów. Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!