Karmy dla małych psów

Jest 73 produktów.

Aktywne filtry

Karmy dla psów małych ras

Żywienie psów małych ras wbrew pozorom różni się od innych. Pomimo niewielkich rozmiarów, małe psy mogą w rzeczywistości wymagać więcej kalorii niż psy dużych ras. Ich wyższe tempo metabolizmu szczególnie wpływa na ich potrzeby żywieniowe w wieku szczeniąt, a wraz z wiekiem pojawiają się problemy zdrowotne, które dieta może pomóc rozwiązać.

Ogólnie rzecz biorąc, psy wymagają szerokiej gamy składników odżywczych, witamin i minerałów. Psy domowe powinny dostawać karmy bogate w zboża, owoce i warzywa, a także mięso, aby uzyskać kompletną i zbilansowaną dietę. Z tego powodu wiele osób woli karmić swoje psy komercyjną karmą. Większość tych pokarmów jest niedroga, wygodna i zawiera wszystkie składniki odżywcze, których psy potrzebują, aby zachować zdrowie. Niewielu właścicieli jest ekspertami w żywieniu swojego pupila, dlatego ufają karmom popularnym lub poleconym przez weterynarza.

Założenie, że psy małych ras są łatwe w utrzymaniu i łatwe do karmienia ze względu na ich mały rozmiar, jest niebezpieczne. Szczenięta małych ras, zwłaszcza rasy typu maltańczyk, czy York, wymagają starannego karmienia, aby zapobiec chorobie zwanej hipoglikemią. Hipoglikemia jest naukowym słowem oznaczającym niski poziom cukru we krwi, a szczenięta małych ras są podatne na rozwój tego stanu w wyniku wysokiego tempa metabolizmu oraz niskich rezerw cukru i tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że muszą być karmione kaloryczną karmą dla małych ras szczeniąt od czterech do sześciu razy dziennie i uważnie obserwowane, czy nie ma objawów hipoglikemii. Większość kompletnych i zrównoważonych karm dla szczeniąt małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych dla psów małych ras. Mają również mniejsze kawałki, które są łatwiejsze do żucia dla szczeniąt małych ras i są mniej ryzyko zadławienia. 

Dorosłe psy małych ras wymagają więcej kalorii niż duże psy ras większych, a także potrzebują mniejszych kawałków karmy, dlatego diety specjalnie opracowane dla małych ras są zwykle najlepsze. Jednym z największych problemów dotyczących żywienia psów jest otyłość. Otyłe psy są bardziej podatne na różne problemy zdrowotne i szacuje się, że otyłość zabiera im aż dwa lata z życia. Warto wówczas zapoznać się z składem karmy i upewnienie się, że jest właściwa i nie zaszkodzi Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. 

Starsze psy natomiast mogą mieć problemy zdrowotne, które wymagają specjalnych ograniczeń dietetycznych lub diet na receptę. Diety dla seniorów na receptę, w przeciwieństwie do diet komercyjnych, są specjalnie opracowane, dzięki czemu pomagają w leczeniu niektórych schorzeń.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających piesków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!