Karmy dla małych psów

Jest 103 produktów.

Aktywne filtry

Karmy dla psów małych ras

Żywienie psów małych ras wbrew pozorom różni się od innych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej karmy dla małych psów. Pomimo niewielkich rozmiarów, małe psy mogą w rzeczywistości wymagać więcej kalorii niż psy dużych ras. Ich wyższe tempo metabolizmu szczególnie wpływa na ich potrzeby żywieniowe w wieku szczenięcym, a wraz z upływem lat pojawiają się problemy zdrowotne, które dieta może pomóc rozwiązać.

Ogólnie rzecz biorąc, psy wymagają szerokiej gamy składników odżywczych, witamin i minerałów. Psy domowe powinny dostawać karmy bogate w owoce i warzywa, a także mięso, aby uzyskać kompletną i zbilansowaną dietę. Z tego powodu wiele osób woli karmić swoje psy komercyjną karmą. Większość tych pokarmów jest niedroga, wygodna i zawiera wszystkie składniki odżywcze, których psy potrzebują, aby zachować zdrowie. Niewielu właścicieli jest ekspertami w żywieniu swojego pupila, dlatego ufają karmom popularnym lub poleconym przez weterynarza. Jaka jest prawda? Karma dla małego psa powinna być tak samo przemyślanym wyborem, co pokarm dla dużej rasy.

Jaka jest najlepsza karma dla psów małych ras?

Założenie, że psy małych ras są łatwe w utrzymaniu i łatwe do karmienia ze względu na ich mały rozmiar, jest niebezpieczne. Szczenięta małych ras, zwłaszcza rasy typu maltańczyk, czy York, wymagają starannego karmienia, aby zapobiec chorobie zwanej hipoglikemią. Hipoglikemia jest naukowym słowem oznaczającym niski poziom cukru we krwi, a szczenięta małych ras są podatne na rozwój tego stanu w wyniku wysokiego tempa metabolizmu oraz niskich rezerw cukru i tkanki tłuszczowej. Przyda się więc specjalistyczna karma dla szczeniaka. Oznacza to, że idealna dla nich będzie karma dla małych ras wysokokaloryczna. Taki psiak powinien być karmiony od czterech do sześciu razy dziennie i uważnie obserwowany, czy nie ma objawów hipoglikemii.

Karmy dla psów małych ras w wieku szczenięcym są zazwyczaj kompletne i zrównoważone, co oznacza, że zawierają odpowiednią ilość składników odżywczych dla psów małych ras. Taka karma dla psa małej rasy ma również mniejsze kawałki, które są łatwiejsze do żucia dla szczeniąt i zmniejszają ryzyko zadławienia. Warto więc zwrócić uwagę to, jaki skład i wygląd ma wybrana karma dla szczeniąt małych ras.

Karmy dla małych piesków w różnym wieku

Dorosłe psy małych ras wymagają więcej kalorii niż duże psy ras większych, a także potrzebują mniejszych kawałków karmy, dlatego diety specjalnie opracowane dla małych ras są zwykle najlepsze. Jednym z największych problemów dotyczących żywienia psów jest otyłość. Otyłe psy są bardziej podatne na różne problemy zdrowotne i szacuje się, że otyłość zabiera im aż dwa lata z życia. Warto wówczas zapoznać się z tym, jaki skład ma dana karma dla małych ras psów i upewnienie się, że jest właściwa i nie zaszkodzi Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. W zależności od indywidualnych potrzeb dobrym wyborem będzie zarówno sucha, jak i mokra karma dla małych psów.

Karma dla psa seniora małej rasy to również ważny temat. Starsze psy mogą mieć problemy zdrowotne, które wymagają specjalnych ograniczeń dietetycznych lub diet na receptę. Diety dla seniorów na receptę, w przeciwieństwie do diet komercyjnych, są specjalnie opracowane, dzięki czemu pomagają w leczeniu niektórych schorzeń. Co jeszcze znajduje się w asortymencie naszego sklepu?

  • - Drobna karma dla małych psów,
  • - karma dla psów sterylizowanych małych ras,
  • - karma mokra dla szczeniąt małych ras,
  • - karma dla dorosłych psów małych ras.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora?

Nasz sklep posiada wszystko dla psa i kota, czego potrzebuje Twój pupil. Oferujemy karmy dla psa wyłącznie od sprawdzonych marek, dzięki czemu zaspokoisz potrzeby nawet najbardziej wymagającego zwierzaka. Oprócz karm, znajdziesz tu również przysmaki dla psa i przydatne akcesoria dla psów. Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!