Karma dla starego psa

Jest 77 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla starego psa

Jedną z największych obaw właścicieli psów jest jedzenie, szczególnie jeśli niezbędna jest karma dla starego psa. Kiedy pies dorośnie, nie można go karmić w ten sam sposób. Wiele osób wraz z wiekiem psa nie wprowadza mu niezbędnych zmian w diecie. Jest to prawdziwy błąd, który może mieć wpływ na zdrowie psa. Musisz je wprowadzić, gdy pies skończy siedem lat. Jest to wiek, w którym pies osiąga starość. Dorosły pies nie potrzebuje takiego samego spożycia składników odżywczych i kalorii jak dorastający szczeniak. Dieta Twojego zwierzaka musi się zmieniać, dlatego tak ważna jest odpowiednia karma dla psa starego.

Kluczem do karmienia starego psa jest zmniejszenie zawartości tłuszczu w jego diecie. Kiedy pies jest na tym etapie życia, potrzebuje tych samych podstawowych składników odżywczych, co młody piesek. Te pierwiastki to tłuszcze, węglowodany, białka, minerały i witaminy. Węglowodany są ważnym źródłem energii dla starszego psa, dlatego odpowiednia karma dla starego psa bez zębów powinna być bogata w węglowodany. Twój pies potrzebuje również minerałów i witamin, które są wykorzystywane do wytwarzania wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby był silny i zdrowy. Ważne są też tłuszcze, aby utrzymać stałą temperaturę ciała, ale muszą być one kontrolowane. Tłuszcze pomagają również utrzymać skórę i sierść psa w idealnym stanie.

Jaka karma dla starego psa będzie najlepsza?

Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że w codziennej diecie jest mniejsza zawartość tłuszczu. Mokra lub sucha karma dla starego psa powinna również zawierać duże ilości białka. Starość objawia się różnymi objawami, takimi jak siwienie włosów wokół ust i oczu, problemy z wykonywaniem wysiłku fizycznego oraz trudności z wyraźnym widzeniem lub słyszeniem. Znaczenie białek jest kluczowe, ponieważ pomagają przeciwdziałać zanikowi mięśni. Innym problemem, jaki pojawia się w podeszłym wieku to utrata pamięci. Można temu przeciwdziałać, podając mu większe spożycie witaminy C. Opóźni to rozpad mózgu, ponieważ jest ona silnym przeciwutleniaczem. Najlepsza karma dla starego psa to taka, która jest odpowiednio dobrana i zapewni mu zdrowie.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora?

Nasz sklep posiada wszystko dla psa i kota. Nasze karmy dla psa to sprawdzone produkty najlepszych marek. Znajduje się tu także specjalna karmy dla średnich psów, karma dla dorosłego psa oraz karmy dla dużych psów. Proponujemy także akcesoria dla psów i smakowite treningowe przysmaki dla psa. A to wszystko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!