Karma dla szczeniaka

Jest 12 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla szczeniąt

Najważniejszym krokiem przy wyborze karmy dla szczeniaka jest jej skład, który pozwoli na wdrożenie jej zaraz po karmieniu mlekiem mamy. Szczenięta polegają wyłącznie na mleku matki od urodzenia do co najmniej czwartego tygodnia życia. Mleko w naturalny sposób dostarcza szczeniętom białka, tłuszczu i minerałów niezbędnych do zdrowego startu w życie, a także zapewnia początkowe wzmocnienie układu odpornościowego dzięki przeciwciałom. Szczenięta, które zaczynają samodzielnie się odżywiać powinny być karmione czterema małymi posiłkami dziennie i naturalnie przechodzić z mleka matki na pokarm stały. W wieku ośmiu tygodni szczenięta są zazwyczaj odstawiane od mamy i gotowe do powrotu do domu z nowymi rodzinami. W tym wieku psy szybko rosną i potrzebują karmy, która nadąża za intensywnym zapotrzebowaniem na energię, jakie się z tym wiąże. Karma dla szczeniąt jest zwykle bogata w kalorie i zawiera dużo wapnia i fosforu dla zdrowego wzrostu kości. Jeśli Twój szczeniak jest dużej rasy, takiej jak labrador lub golden retriever, dobrym pomysłem jest wybranie specjalnie opracowanej karmy dla dużych ras. Kości większych psów rosną znacznie szybciej niż ich odpowiedniki małych ras i wymagają innego stosunku wapnia i fosforu.

Karmy dla szczeniąt są zbilansowane i posiadają wiele składników odżywczych, aby pomóc szczeniętom dorastać zdrowo i szczęśliwie. Dlatego szukaj preparatów bogatych w wysokiej jakości proteiny, które będą wspierać ich wzrost, w tłuszcze i węglowodany które dostarczą energii, potrzebnej do rozwoju i zabawny. Sprawdź czy zawiera wapń, który wspomaga rozwój zębów i kości, a także kwasów DHA wspomagających wspierać zdrowy rozwój mózgu i wzroku.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających piesków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!