Sucha karma dla Kota

Jest 9 produktów.

Aktywne filtry

Sucha karma dla kota

Jak wybrać najlepszą suchą karmę dla kotów? To ważne pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Koty są z natury mięsożercami, co oznacza, że wymagają dużej ilości mięsa w swojej diecie. Ale nie zapomnij też o warzywach, owocach oraz ziołach, które równie są potrzebne w codziennej diecie Twojego pupila. Zatem czytając etykiety żywieniowe, pamiętaj o następujących kwestiach:

Źródło białka - jest to najważniejszy element i powinien być znacznie częściej podawany niż "mięso". Kurczak, indyk, jagnięcina i łosoś to najlepsze opcje. Sucha karma z wątróbką drobiową lub sercami kurczaka, jest również wspaniałą alternatywą, ponieważ są one bogate w taurynę, niezbędny aminokwas, który pomaga w rozwoju kota.

DHA - ten kwas tłuszczowy jest zawarty w mleku matki kota i jest niezbędny do wzrostu kocięcia. W szczególności wspomaga wzrok i rozwój mózgu Twojego zwierzaka.

Węglowodany - unikaj!- niektóre węglowodany są trudne do strawienia dla kotów, a niektóre nawet rozwijają alergie pokarmowe. Należy unikać żywności na bazie zbóż, w szczególności kukurydzy i pszenicy. Wybierz pokarmy zawierające zielony groszek, słodkie ziemniaki lub skrobię ziemniaczaną.

Jakie zalety ma sucha karma:

1. Wygoda - rano zostaw większą ilość jedzenia i zajmij się swoimi sprawami. Twój kot będzie mieć pożywienie na cały dzień;
2. Świeżość - jeśli twój kot jest sam w domu, zasyp mu do miski suchą karmę, a ona i tak nie zmieni swojego smaku i zapachu.
3. Pewność - zostawiając go samego, zostaw mu jedzenie w misce, żeby czuł się bezpieczny. Świadomość, że w pobliżu znajduje się danie z suchą karmą, pomoże mu poczuć się bardziej swobodnie, jeśli chodzi o jedzenie.
4. Czystość - nie  brudzi i nie ma bardzo intensywnego zapachu.
5. Niska zawartość wilgoci - Wiele kotów pozyskuje wodę z diety, ale sucha karma jest niewystarczająca, aby spełnić ten wymóg. Upewnij się, że Twój kot ma dostęp do świeżej wody i pije ją lub uzupełnij dietę mokrą karmą.
6. Smak - delikatny smak, wpłynie korzystnie na kubki smakowe Twojego pupila.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kotków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!