Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Waga netto

Waga netto

Rodzaj karmy

Rodzaj karmy

Rodzaj opakowania

Rodzaj opakowania

Marka

Marka

Karma bezzbożowa

Karma bezzbożowa

Karma bez glutenu

Karma bez glutenu

Pełnoporcjowa

Pełnoporcjowa

Bez sztucznych barwników

Bez sztucznych barwników

Bez konserwantów

Bez konserwantów

Smak karmy

Smak karmy

Karma dla psa - wg rozmiaru

Jest 137 produktów.

Aktywne filtry

Karma dla psa - wg rozmiaru

Biorąc pod uwagę szeroki zakres kategorii, pod jakimi szukasz karmy dla Twojego psa, jedną z nich staje się rozmiar pupila. 

Małe psy wymagają w diecie czegoś więcej niż tylko małych kawałków krokietów. Mają wyższy poziom energii niż większe psy i ogólnie szybsze tempo metabolizmu. Psy małych ras są bardzo energiczne, zawsze w ruchu. W połączeniu z bardziej drobną sylwetką, ich posiłki wymagają większej koncentracji kalorii i niezbędnych składników odżywczych, aby pomóc im prowadzić szczęśliwy i zdrowy tryb życia. Ze względu na ich wysokie zapotrzebowanie na energię ważne jest, aby odpowiednio wcześnie wybrać taką karmę, aby uzyskać długoterminowe korzyści zdrowotne. 

Ponadto te maluszki szybko zapadają na hipoglikemię, dlatego tym bardziej ich karma musi być dobrze dobrana. A zważywszy na ich delikatne uzębienie i małe szczęki dobry posiłek powinien składać się z małych części, aby nie doszło do zadławienia. Patrząc na składniki, wybierz karmę z wysokiej jakości białkiem mięsnym, tłuszczem który pełni ważną rolę dla zdrowej skóry i sierści oraz zaopatrza w energię. Małe psy również potrzebują zbóż w swojej diecie jako szczenięta, ponieważ ich poziom glukozy szybko rośnie i spada, a zboża (które są wolno trawione) pomagają utrzymać stabilizację poziomu glukozy. 

Ze względu na duży przedział wagowy, niektóre psy zwykle uważane za małe lub duże mogą należeć do kategorii średniej, zwłaszcza gdy są to rasy mieszane. Dla nich wówczas należy zmienić karmę lub dawkowanie obecnej, ponieważ często zdarza się, że również ta dla małych psów jest przeznaczona dla psów średnich.

Większe psy rosną natomiast znacznie szybciej niż ich mniejsze odpowiedniki. Posiadanie tak szybkiego tempa wzrostu czyni je bardziej podatnymi na pewne zagrożenia, o które mniejsze rasy nie muszą się martwić. Mogą one obejmować niedobory wartości odżywczych i kalorii, co oznacza, że ich dieta musi być ściśle monitorowana. 

Tak więc przy doborze karmy zwracajmy dużą uwagę na składniki odżywcze oraz pamiętajmy o odpowiednim zapotrzebowaniu na nie. Jeżeli Masz wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą lub z weterynarzem. Nie kieruj się jedynie reklamą, ponieważ warto pamiętać, że każdy organizm jest inny.

Dlaczego warto kupować akurat u Azora? 

Nasz sklep posiada tylko sprawdzone produkty najlepszych marek. Tylko te karmy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających piesków. Oprócz karm, znajdą Państwo u nas również materacyki i kocyki, przeznaczone właśnie dla Waszych pupili tylko w korzystnej cenie! Pamiętaj, że przy zamówieniu powyżej 99zł dostawa jest gratis!